| Lupu_Denis_1990 a întrebat:

Am windows 8.1 de ce imi scrie in colt windows 8.1 Pro secureboot isn' configured correctly build 9600 am activat windowsul dc imi apare asa?

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Iti apare asa deoarece, in bios optiunea respectiva este oprita. Rolul optiunii "Secure Boot" este de a-ti sporii securitatea pc-ului (aceasta este o functie noua in Windows 8.1); functie care blocheaza automat software-urile neautorizate de a rula in Windows.
Sunt doua metode prin care poti sa scapi de acel watermark:
1. Activezi optiunea din BIOS
2. Instalezi update-ul KB2902864 care vine automat prin Windows Update, sau il poti descarca si instala manual de aici -> http://support.microsoft.com/kb/2902864

| Lupu_Denis_1990 explică (pentru mickeyMT):

Mersi mult mickeyMT acum nu imi mai arata

3 răspunsuri:
| stefanvladvlad a răspuns:

Cred ca s-a incurcat calculatorullaughing

| SteelGamingRomania a răspuns:

Probabil windows-ul nu este activat