| MrGreem a întrebat:

Am windows10 Enterprise si o unitate de 260 lei. Pur si simplu merge greu computer-ul.

Intrebarea este: ce windows este cel mai protrivit pentru gaming?

Win7 ultimate, Win7 proffesional, Win7 home.
vreau sa imi instalez windows si as vrea un windows pentru gaming pentru ca la asta folosesc unitatea in principal.

*Nu ma pricep la It/Pc/gaming.

2 răspunsuri:
| Danielul123 a răspuns:

Nu cred ca te poti juca nimic pe un calculator la 260 de lei, dar eu am folosit Windows 7 ultimate in trecut pentru jocuri si am fost foarte multumit de el.

| MrGreem explică (pentru Danielul123):

Tin sa te contrazic. joc league of legends cu 50fps si grafica mediu spre slab.
e gen Light Gaming. adica jocuri vechi gen: cs 1.6 gta san andreas etc.