| darmar a întrebat:

Ce windows 7 imi recomandati, vreau sa imi mearga jocurile in special cs bine! (ultimate, home, home premium, enterprise ).
Sa fie bun pentru jocuri in concluzie.

4 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut, Alegerea (pe 32 de biţi sau pe 64 de biţi) depinde de câtă memorie RAM are computer-ul pe care îl foloseşti şi mai depinde de compatibilitatea între jocuri şi computer. Dacă majoritatea jocurilor sunt pe 64 de biţi, atunci poţi alege Windows 7 Ultimate pe 64 de biţi.

Microsoft are un progrămel pe care dacă îl rulezi, poţi afla ce Windows 7 este recomandat să fie instalat pe computer-ul tău.

Dacă nu alegi varianta corectă, rişti să nu fie folosită complet memoria RAM şi nu cred că vrei asta.

| darmar explică (pentru RomulusMilea):

Am asa :
procesor : Amd Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2. 11GHz, 4GB of Ram, placa video : Ati radeon hd 4300, este de 512, placa de baza Gigabyte Technology M55S-S3

| RomulusMilea a răspuns:

Înţeleg, tu ai trecut dotările hardware ale computer-ului, eu m-am referit mai mult la partea software. Încearcă să găseşti aplicaţia Microsoft Windows 7 Upgrade Advisor, descarc-o, instaleaz-o şi la finalul analizei vei avea un raport cu recomandările Microsoft pentru versiunea de Win 7 pe care o poţi instala.

Nu uita să verifici pe câţi biţi sunt jocurile pe care vrei să le instalezi. E chiar important!

| Magdalina_Constantin_1997 a răspuns:

Ultimate e cel mai bun il am si eu...in concluzie merge orice joc dar cel mai bine merge (fifa, cs, gta)big grin
fundatongue