| Skit333 a întrebat:

AMD vs. Intel? ce alegeti pentru calculator de Gameing?
PS: Mare FUNDA

Răspuns Câştigător
| TeoTudor a răspuns:

Sincer asta este o intreabre foarte frecventa la fanii Gaming pe care si-o pun in momentul cand vad de ex un AMD 4400Dual core si un i7. Ei normal aleg Intel dar aleg doar fiindca este foarte cunoscut in toata lumea ca ''Cel mai bun procesor'' sincer sa iti spun nu este asa.
Un Intel dual core 1. 8Gghz nu concureaza in fata unui AMD Dual core 4400+ 2. 5Ghz asta este o veche experienta din 2011.Am facut urmatorul test cap de ceapa ce sunteti nu ma refer la tine skitt333, am cumparat un athlon 4000+2. 5ghz si un Intel core 2 duo 1, 8Ghz. I-am testat pe fiecare in parte am luat jocuri pe care le puteam juca la medium setings si scorul a iesit asa:
-AMD 9 jocuri castigate in fata lui Intel
-Intel 10 aplicatii care merg mai bine pe acest procesor.
Concluzia?(Nu conteaza de cati ani conduce intelul pe AMD cu noiile lor procesoare, totul este clar!
Intel-aplicatii-programe
AMD-gaming FULLOPTIONS
Si sper sa va dati seama naivilor ca Intel nu concureaza in fata lui AMD la gaming si chiar daca ar concura sansele lui ar fi 20-30% asa ca trageti propiile voastre concluzii.
Skit eu iti recomand AMD este ieftin, sigur, bun, si este tot ce trebuie la gaming. PS:Bafta mare tie si tuturor la jocuri!

6 răspunsuri:
| KenzorVlad a răspuns:

Eu as alege Intel

| Borsko a răspuns:

AMD pentru ca Intel e fabricat pentru programe si aplicatii. Asa ca AMD si ca placa video nVidia. am niste experiente proaste cu ATI.

| javiga a răspuns:

Intel este cel mai bun te sfatuiesc sa il alegi eu pe laptop am Intel hd graphics 4000 mobile si am instalat doar 128mb pe ea si imi intra orice joc vreau pentru ca are directx 11 si shader model 5.0 dar si alte modele sunt bune deci Intel, Funda?

| oBeyy a răspuns:

Intel

| alexutzul14 a răspuns:

Intel

| iloa a răspuns:

Intel zic eu.