| Andr33yy a întrebat:

As dori sa imi spuneti si mie urmatoarele:
Pentru un server de metin2 minim cat ram imi trebuie si cat pot sa tin cu minimul ala, si pentru host cat ar costa minimu si cat ar putea tine

Răspuns Câştigător
| Palaghianu_Emi_1993 a răspuns:

Hello happy
Deci ar fi bine sa ai 1.5-2 g ram happy (1.500-2000 ram ), si la server sa pui vreo 800-900.
Hostul este cam scump si tine o luna :
- Ceva mai ieftin ar fi la 15-20 e pe minim happy

| Andr33yy explică (pentru Palaghianu_Emi_1993):

Eu intrebam deoarece am laptop, si pc u mai vechi are decat 1, 25 Rambig grin
si nu am idee daca merge

| Palaghianu_Emi_1993 a răspuns (pentru Andr33yy):

Incearca, dar doar daca vrei sa joci cu prieteni [ mai mult de 25 oameni, nu o sa suporte, fara sa fie lag]