| Bătrânu_Bogdan_1988 a întrebat:

As dori sa stiu daca pot sa pun 2 placi video, model diferit dar de la aceeasi firma, pentru un sistem cu 2 monitoare. Am 2 monitoare ambele cu iesire D-sub, placa mea actuala e gtx 650 ti si are doar o iesire D-sub 2 DVI-D si una hdmi, as vrea sa montez inca o placa video mult mai slaba ca aceasta doar pentru ca sa pot sa conectez al 2 lea monitor. Nu doresc SLI. Este posibil sau vor aparea conflicte intre drivere?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu vor aparea conflicte intre drivere. Nu de alta, dar ce zici tu nu e posibil. Nu crezi ca ar fi mai simplu sa iei asa ceva - http://www.emag.ro/cablu-adaptor-hama-vga-dvi-1-8m-45075/pd/E6ZXTBBBM/?
P.S. Vezi ca pretul de la eMAG frizeaza ridicolul. Il gasesti pe ebay la maxim 8-9 dolari cu tot cu transport.

| Bătrânu_Bogdan_1988 explică (pentru KodrutZ):

Daca te uiti in specificatiile mele vei observa ca am DVI-D, asta inseamna ca trimite semnal Digital, adaptorul care e la eMAG e pentru DVI-I si DVI-A, si anume doar pentru semnal analog.

| KodrutZ a răspuns (pentru Bătrânu_Bogdan_1988):

Gasesti si pentru asta, sau HDMI to D-Sub.
http://www.ebay.com/......sch/i.html