| Iulian_Casi_1995 a întrebat:

As vrea sa imi fac un pc pe piese si as vrea sa intreb daca se potriveste o placa video gddr5 pe o placa de baza ddr4?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu are legatura ddr-ul de la rami cu gddr-ul de la placa video. Ce buget ai s ice vrei sa-ti faca pc-ul? Da-mi mesaj si te ajut cu sfaturi, idei, configuratie etc.

| Iulian_Casi_1995 explică (pentru CM7YRE):

Cam 2000 gaming am gasit un sistem diaxxa light gaming

| CM7YRE a răspuns (pentru Iulian_Casi_1995):

Ce varianta? Cu placa video integrata pe 2200g, 2400g sau ceva dedicat cu procesor gen 200ge si placa video 1050 2gb? Conteaza mai mult placa pentru fps, dar in 2.000 nu te incadrezi la super multe. Spune/mi sau da-mi mesaj cu ce si cum vrei sa ruleze; daca ti-ai luat deja, macar poate aflii daca trageai spre ceva mai bun. Tu te referi la sistem deja facut, dar voiai pe componente...ai avantaje si dezavantaje in fiecare situatie

| Tuderlus a răspuns:

Da se potriveste.