| Alec a întrebat:

As vrea sa imi schimb placa video la laptop dar am inteles ca nu prea pot pentru ca se buleste (din cauza ca se incalzeste prea rau). Insa laptopul meu e beton, scrie ca duce si o placa video de 2GB pe el. Are decat 196GB DDR3 (asa scrie - dar imi merg si jocuri care cer minim 256 gen Fifa 12). As vrea sa imi pun o placa Nvidia GeForce 9800 1GB DDR3 dar sper sa nu il bulesc pentru ca e nou (l-am primit cadou). In rest e beton, are procesor Intel Core i5, 4GB DDR3 RAM, hard de 600GB. Ce imi recomandati?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In 90 % din cazuri nu merge! Placa video este integrata in placa de baza si la schimbarea ei trebuie sa cumperi si placa de baza + cooler-ul care fiind mai mare nu ai spatiu sa le integrezi pe toate in acelasi loc.

| KodrutZ a răspuns:

Sa te calmezi, foarte putine laptopuri au placa video upgradabila.