| OnlyTeardrops a întrebat:

Aş vrea să mă apuc de vlogging şi habar nu am cu ce se mănâncă. *chicotind*
Mă întrebam dacă m-aţi putea ajuta cu nişte sfaturi, tot felul de idei, tot felul de subiecte de abordat.
Dacă sunteţi specializaţi şi cu nişte indicaţii dacă s-ar putea.
Dau fundă mare de tot şi voturi. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa intelegi gresit acest raspuns, si nici decum nu doresc sa te descurajez,dar daca vrei sa te apuci de videoblogging trebuie sa stii urmatoarele lucruri : esti talentata in asta? in general prinzi bine la public? esti spontana, comunicativa, poti aborda orice subiect fara nici-o jena sau restrangere? De ce intreb aceste lucruri, vezi tu in ultima vreme au aparut in Romania o multime de oameni care au zis sa faca si eu vlog ( probabil lipsa de ocupatie si in multe cazuri prostia i-a impins sa faca asta),intr-adevar sunt unii foarte buni (DDH,Tequila, Vlog A La Romanesc eetc sunt ft multi care o fac bine ) dar pe de alta parte sunt o multime care vorbesc doar ca sa se afle in treaba. Asa ca tu trebuie in primul rand sa te evaluezi pe tine, sa te gandesti in felul urmator : eu sunt un utilizator YT care urmareste vloguri, mi-ar placea ce as vedea la un vlog cu mine? Daca crezi ca ai calitatile respective si ca poti sa te faci placuta publicului poti incerca, dar nu o fa doar din plictiseala, lumea uraste asta, crede-ma. Iti urez bafta daca te apuci si succes! PS: daca te apuci, tine-te serios de treaba, foloseste o camera calumea de filmare ( nu una web la 240p ) si editeaza video-ul profesionist ( nu-ti fa griji, nimeni nu s-a nascut invatatbig grin ).