| Cosmin_Velescu_1996 a întrebat:

Asa sa incepem, de curand mi-am luat modemul Huawei hg658 de la romtelecom si incerc sa imi fac server de counter dar nu merge, dupa ce fac chestia cu shorcut la HLDS si bag Ip meu static in parameter +ip, incerc sa ii dau drumu la server dar imi apare eroarea "couldn't allocate dedicated server ip port 27015", am incercat sa fac port forwarding, nu ma prea pricep dar am facut totul dupa tutoriale dar nimic, nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| Gamingboy1 a răspuns:

Salut! Nu mai functioneaza PORT Fowarding
In schimb daca intri la advanced>nat>dmz si pui ip-ul care ti-l arata la setarile de net in network connections. Stii tu ip ala. In al doilea rand serverul local pe care functioneaza counter strike este 27015 ce ar fi sa incerci 27017-27020
Spor la joc! happy