| AlaDyn172 a întrebat:

Am o intrebare cand dau la hlds la sv counter-strike imi da eroarea:. Couldn´t allocate dedicated server ip port 27015 si daca schimb ip port: eu am ip dinamik si am cliknet si am facut setari la cliknet si daca schimb ip port nu merge. Si mai am una nu merge sa intru in http://192.168.1.1 de o saptama va rog ziceti-mi (FUNDA)!

Răspuns Câştigător
| HipHop4Life a răspuns:

Nu trebuie sa ai deschis Counter-Strike. Inchide Counter-Strike si dupa deschide HLDS!

2 răspunsuri:
| CristianAnonymous a răspuns:

Mda..Si eu am modem de la rom clicknet mt882, si am incercat sa imi modific ip dar dupa aceea nu a mai mers sa ma conectez la 192.168.1.1
Dar am resetat modemu am bagat un ac in gaura aceea si am putut sa ma conectez iar si acum am server de cs
Trebuie numai sa vorbesti sa iti schimbe ip din dinamic in static si sa iti faci configurari la serverwinking

| Bardea_Dragos_1997 a răspuns:

Si eu am aceleasi probleme dar la prima iti dau eu raspunsul! Nu merge deoarece ai router wireless si de aceea cand intrii pe 192.168.1.1 nu iti apare ''server '' doar pe modem merge... si la a 2 eu am incercat sa imi setez ip-ul e cv in genu 89.46.209.36 si de atunci dupa ce am dat submit nu a mai mers asteptam raspunsul la intrebare!