| Adrian4567 a întrebat:

Asi vrea sa imi fac si eu un canal de YouTube... Puteti sami dati cateva sfaturi? Si o idee de skin pentru minecraft pe care sa nu il aiba nimeni... va rog?

Răspuns Câştigător
| TheNexus a răspuns:

1. Sa ai content original.
2. Content de calitate
3. PC bun care suporta jocurile si filmarea lor.
4. Un program bun pentru a filma (Recomand OBS fiindca este gratis si poti face multe cu el)
5. Un nume original, usor de citit (nu ceva de genu XxXMINECRAFTPROGAMERTYXxX)
6. Sa ai un channel art si o poza de profil buna. Daca nu ai cunostinte in design, poti platii pe cineva.
7. Sai ai calitate video buna. Adica sa ai un microfon decent, sa nu se auda bazait. (daca ai, sa stii ca OBS are niste functii care inlatureaza sunetul)
8. Un intr-o care sa fie relevant cu ce faci.
9. Thumbnail-uri de calitate.

In concluzie daca vrei sa ai succes trebuie mai intai sa investesti ceva in canalul tau.

Faza cu skinul de minecraft... Nu prea conteaza. Poti sa ai cel mai original skin din lume, dar daca nu ai ce am insirat mai sus, nu o sa ai succes

1 răspuns:
| Adrian4567 explică:

Ca nume m-am gandit sa pun TheMagicalWin