| vasileion1996 a întrebat:

Asta e bun:http://www.emag.ro/......E3DZKBBBM/
in special il vreau pentru gaming si vreau sa nu se arda sa ma tina mult si bine :D

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia ceva cu 5 ani garantie macar... nu te arunca la ieftineli. Macar ai o perioada mai lunga in care plingi doar dupa date si nu si dupa drive.hee hee

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

Arata-mi cateva modele ca eu nu gasesc

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

1)imi spui si mie te rog frum cum actioneaza un ssd fata de un HDD?
2)de ce unii imi recomanda sa folosesc ssd pentru os si hdd pentru jocuri, muzica etc, ce inseamna asta?
3)sa imi iau un sshd?

| KodrutZ a răspuns (pentru vasileion1996):

0. Uite, la promotie, numa' bine - http://www.pcgarage.ro/......eric-pack/
1. SSD-ul stocheaza pe cipuri de memorie, hardul pe platane, de unde avantajele si dezavantajele fiecarui format. Desigur ca SSD-ul conduce detasat din cele mai multe puncte de vedere.
2. Fiindca ssd-ul e mic si merge cel mai bine atunci cind e plin maxim 50-60%.
3. Daca nu ai bani de SSD+HDD, un SSHD e un compromis acceptabil.

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

Eu o sa il iau mai mult pentru 1 joc si anume tera online si cateva programe atata ttot, ajunge?

| KodrutZ a răspuns (pentru vasileion1996):

Pai tu stii cit spatiu iti ocupa alea. happy

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

Windous 7 +60 gb ai jocului atata tot

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

As vrea sa mai stiu daca astea se strica si din ce cauza
2)cat timp ma va tine?

| vasileion1996 explică (pentru KodrutZ):

Si cum naiba fac sa mearga un ssd pentru programe si un hdd pentru jocuri sau alte chestii?

| KodrutZ a răspuns (pentru vasileion1996):

Se strica cind au ele chef, la fel ca orice alta componenta hardware. Macar cit ai garantia ar trebui sa te tina... Nu faci nimic deosebit. Pe SSD bagi windowsu' si ce mai ai tu chef, iar pe hdd altele. Ca si cum ai lucra cu partitii.

| Anonimus0 a răspuns:

Este foarte bun big grin