| sica2 a întrebat:

Astazi dimineata cand am vrut sa imi aprind calculatoru l-am arpins normal dar se auzea un zgomot ceva gen motor de la masina adica urat si nu stiu de ce eu am un calculator foarte bun si il am de aproximativ 4ani jumate si era un pc foarte bun pe vremea aceea dar niciodata de cand l-am cumparat nu am umblat inauntru sal curat de praf si are mult in el ca se vede, credeti oare cai de la praf sa nu imi afecteze colerul sau ventilatorul? acum dupa ce iar l-am arpins se auzea iar asa si am dar restart si nu se mai auzea, ofer funda celor care mi-ar putea spune de la ce poate fi si vreau sa imi spuneti daca pot sal mai aprind sa nu mi se arda de asta ma tem

3 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Trebuie sa-l cureti de praf periodic. Si da, face asa din cauza ventilatorului. A muncit prea mult. Asa imi face si mie.

| gamestoper1998 a răspuns:

Eu zic totusi sa il desfaci frumusel si cu o peruita de dinti sau o perie in general sa cureti ventilatorul(culer)de pe procesor, de la sursa(acel mic ventilator)si daca ai la placa video.Am avut si eu aceeasi problema.

| alex癌 a răspuns:

Asa am avut si facea zgomot ca la masina.
Ii de la ventilator eu ii am pus un pic de vasilina si nu mai facea zgomot