| SsemiZeu1 a întrebat:

Azi cand am intrat pe Cs1.6 am observat ca imi mergea foarte prost. Daca misc mouse-ul 3 cm, tinta se misca cursiv cu putin lag, insa daca il misc repede spre stanga(joc cu sensibilitate destul de mica) tinta merge FOARTE FOARTE intrerupt si prost.Tin sa mentionez ca am steam si nu mai gasesc in steamapps nici macar folderu cu numele de la utilizator.Ce as putea face cu mouse-ul si cum sa fac sa gasesc folderu happy?

P.S. Mouse-ul merge bine in alte jocuri, metin, samp etc

Răspuns Câştigător
| sebique a răspuns:

Problema este de la ultimul update Steam.
Jocul il gasesti in Steam. apps / common / Half - Life, daca nu iti merge bine fa un reinstal si steam si counter strike si fa setarile de aici
1. Pornim Steam si il lasam sa isi faca el toate updateurile.

2. Dupa ce si-a facut update dam uninstal la cs si il instalam din nou. --> View image: asd

3. Intram la Steam -> Library -> Counter-Strike -> Click dreapta -> Properties --> View image: untitled

4. Dupa pasul 3, dam click pe Set Launch Options -> dupa care in casuta urmatoare vom introduce -nomsaa -nofbo si vom da OK --> View image: untitled1

5. Intrati in joc -> Options -> Video -> Debifati toate cele 4 optiuni din dreapta -> Va setati rezolutia -> Apply -> OK --> View image: untitled2

6. Deoarece s-a introdus Mouse Acceleration care e setat pe default si sensibilitatea o ia razna, introduceti urmatoarea comanda --> cl_mousegrab 0

7. Noua locatie a jocului este --> C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike

8. Alte setari utile :
rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
fps_max 101
gl_vsync 0
cl_minmodels 1

| SsemiZeu1 explică (pentru sebique):

Poti sa-mi scrii si site-ul de unde l-ai luat? Vreau sa vad imaginile ...deoarece acolo scrie Untiled 1, 2 etc..si m-ar ajuta si imaginile. Merci mult oricum!

| sebique a răspuns (pentru SsemiZeu1):

Imi cer scuze, am crezut ca o sa apara si imaginile acelea.
http://forum.computergames.ro/......013-a.html

dai putin mai jos si gasesti acolo
Bafta si daca doresti sa joci un cs, poate ma ajuti la o populare
connect cs.romaniaidle.ro
bwin_sby id :P