| Nikole_Niko_1980 a întrebat:

Buna, acum câteva zile am avut ceva probleme cu steam... am contactat asistență si zicea ca e posibil sa am acea eroare deoarece nu am dat update la unele chestii din calculator dupa care m-am apucat sa dau update la ce am gasit pe acolo, eu nu prea ma pricep cu pc singur bagate de windows. Dupa care am observat de 1 zi ca nu îmi merge pc. Porneam scria ca windows încearcă să îl repare si isi tot dădea restart dar fara nici un folos ca nu se intampla nimic. Am incercat de acolo din meniul pe care îl aveam sa ii dau reset total adica (prima poza cea cu albastru) dar fara rezultat dupa care am luat laptopul, am luat un windows 10 de pe site-ul celor de la Microsoft sperând macar ca reusesc sa instalez si sa pornesc pc sa vad doar că merge. Dar dupa ce ajung la un moment unde zice sa aleg sistemul de operare cred si am 2 variante care la denumire sunt la fel.
Windows10 pe volumul 4 si inca odata windows 10 pe volumul 4.
Pe oricare dintre ele as apasă apasă eroarea cu ("computerul sa repornit in mod neprevăzut sau a întâlnit o eroare neașteptată. Imposibil de continuat instalarea.Pentru a instala windows faceti click pe ok pentru a reporni computerul, apoi reporniti instalarea") bun dupa care apas ok incerc din nou sa instalez si apare aceasta eroare cu (instalarea windows a intampinat o eroare neașteptată. Pentru a instala windows reporniti instalarea) si de aici începe nebunia ca pe orice as apasă. Nu merge.

Dacă ar putea cineva sa ma ajute va rog eu enorm ca nu mai pot la cat am incercat. multumesc enorm.

5 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Cum ai facut stick-ul USB?
Si mai exact, ce ai actualizat? Cateva aplicatii sau Windows-ul in sine?

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru DoctorWh0):

Pana la urma am rezolvat cumva am facut sa meargă imi era ars ssd

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Nikole_Niko_1980):

Aha ok, bine de stiut.
Asa pentru visitor, nu da nici o data de fragment la ssd-uri

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru DoctorWh0):

Adica?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Nikole_Niko_1980):

Pentru viitor*
Google autocorrect
SSD-urile nu au nevoie de defragmentare, mai rau le face.