| Ionut_Coman_1996 a întrebat:

am si-o eu o problepa cu laptopul meu, aveam windows 7 si am incercat sa instalez windows 10, am formatat local disk D si C, iar cand se instala mi-a dat o eroare pe la 20% cu codex ceva de genu, am dat restart si am revenit la instalarea windowsulu-i 7, si mia datr aceeasi eroare, ce pot sa fac?

1 răspuns:
| poenaru12 a răspuns:

Cauta linux fa un cd si boteaza de el cd fara instalare cand azungi in destop cauta gparted si dai format cu feat32 si aplica dupa acea dai din nou la windows daca nu merge si ai aceeasi problema nu e compatibil win cu drivele de hdd. recomand voyager live ca linux sau elementary os inlocuitoare la windows si poti instala app de win in aceste 2 linuxuri bafta si sa imi spui ce ai facut.