| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu windows 8.Cand vreau sa instalez un driver prin windows update nu ma lasa imi da o eroare cu 008D la sfarsit si in general cand incerc sa instalez un driver nu imi da voie.Astazi am incercat sa instalez nod32 6 si nu mi-a mers asa ca mi-am luat avast si acolo imi zice ca nu a reusit sa instaleze driverul de la firewall, etc.Totusi se instaleaza dar cand restartez pc nu porneste explorer.exe, iar daca il pornesc manual se inchide daca nu opresc avastul.Intrebarea mea este:Cum pot instala driverele ca manual sau prin windows update nu merge?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstaleaza windows 8 si activeaza inca de la inceput Windows Defender!

| AdrianL a răspuns (pentru anonim_4396):

Da e a 3-a oara cand il reinstalez, ma rog.Cred ca o problema ar fi de la DWM.exe(desktop windows manager) deoarece isi foloseste propriul driver si nu ma lasa sa ag altul.Dar inainte puteam.

| xxXBuGhYXxx a răspuns:

In primul rand verifica daca e windows 8 (versiunea finala) sau e Developer preview sau Consumer preview...in cazul in care e versiunea finala cand instalezi un driver trebuie sa fie special pentru windows 8 ca daca e pentru win 7 sau xp nu o sa mearga. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| AdrianL a răspuns (pentru xxXBuGhYXxx):

E Windows 8 Pro build 9200 versiunea oficiala.Cat despre drivere sunt compatibile cu windows 8 dar nu imi merg nici cand le rulez in compatibility mode windows 7 vista sau xp.

| xxXBuGhYXxx a răspuns (pentru AdrianL):

Atunci vezi sa nu mai fie instalat deja un driver pentru un alt windows iar daca nici asa nu merge lasa-mi un ID ca sa te pot ajuta