| Aly_Alexutzza_1990 a întrebat:

Am avast! free antivirus si de cateva zile imi apare UNSECURED iar calculatorul imi merge greu iar inainte imi mergea foarte bine! si nu stiu ce sa fac! Dau funda va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| xxxCARBONxxx a răspuns:

Poate o fi expirat licenta la Antivirus, sau chiar de la antivirus. Avast consuma foarte multa memorie operativa si scade din performanta pc-ului.
Verifica sa nu ai pe pc instalat vreun alt program de protectie, antivirus, antispyware, firewall.
Pune antivirusul sa scaneze pc-ul.
Sau iti poti schimba antivirusul.