| Leatherleader a întrebat:

Buna voi ce antivirus mi-ati recomanda? Am Avast! free antivirus valabil inca 245 de zile. sunt multumit de el imi protejaza calculatorul foarte bine, insa singurul dezavantaj este ca imi consuma foarte multe resurse si pc-ul imi merge foarte greu. As vrea sa imi iau Avira (free), ce parere aveti despre el? am auzit ca nu consuma prea multe resurse, dar nu protejaza atat de bine pc-ul! Dau

Răspuns Câştigător
| Negativu01 a răspuns:

Eu zic sa nu renunti la Avast.Si eu am Avast si sunt extrem de multumit de el.Nu te lasa sa intri in site-urile virusate ci le blocheaza. Daca descarci ceva cu virusi instant avast le va bloca si le va trimite in Virus Chest,(chiar daca nu a inceput downloadu' fisierului.)Acuma da consuma mult dar merita o asemenea protectie...In Avira totul era asa ...cum sa spun..manual adica te intreaba pe tine ce sa faci daca are virusi sau puteai descoperi anumite fisiere cu virusi abia daca le scanai.Acuma faci ce vrei dar zic sa ramai la avast happy sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Leatherleader explică (pentru Negativu01):

Mersi pentru raspuns, nu voi mai renunta la Avast!

| Vladutzutvi a răspuns (pentru Leatherleader):

Nu ai pentru ce. happy

| Vladutzutvi a răspuns (pentru Leatherleader):

Daca vrei vreo licenta de avast... ma gasesti la id Y! M : tvi_vladutz@yahoo.com

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu am Avira și nu am avut probleme... încă!
Pa, pa.

| Λndrei a răspuns:

Păi, eu de Avira am auzit cum că folosește multe resurse și nu prea face treabă bună. Sincer nu știu ce aş putea să-ți recomand pentru calculatorul tău dacă zici că ai probleme cu Avira. Eu folosesc Bitdefender 2013 Antivirus și sunt foarte mulțumit de el.Mai am un calculator, cu Windows 7, (asemenea celui de mai sus), dar mult mai slab.Are doar 2 GB RAM si procesor dual-core de 2, 66.Pe acesta folosesc Microsoft Security Essentials și n-am probleme.
Așa că:Microsoft Security Essentials Îți recomand!

Notă: Dacă nu umblii pe site-uri pornografice sau ceva asemănător ca nivel nu prea ai nevoie, (mai ales dacă ai un calculator slăbuț), de un antivirus puternic.Virusurile de obicei se găsesc pe astfel de site-uri, unde este mult trafic și nu întotdeauna sunt menite să-ți mănânce ție nervii, mai au și alte scopuri.

| Λndrei a răspuns (pentru Λndrei):

Asemenea pentru că au același sistem de operare.

| Leatherleader explică (pentru Λndrei):

O sa incerc Bitdefender 2013, Microsoft Security Essentials dar si Avira dupa ce expira Avast! daca sunt multumit unul dintre cele trei am sa il pastrez, daca nu am sa ma intorc la Avast!

| Vladutzutvi a răspuns (pentru Leatherleader):

Cum crezi tu, am avut si eu avira, nu prea mi-a placut

Răspuns utilizator avertizat
| SouLIce a răspuns:

Nu cred ca consuma multe resure avast acum depinde de cate resurse dispune pc tau
Poti incerca bitdefender free antivirus

| Leatherleader explică:

Daca as putea vas da Funda la toti! dar din pacate trebuie sa aleg.

| Vladutzutvi a răspuns:

Salut.Am si eu Avast! dar am versiunea up-datata (avast! 8),e foarte bun avastul,ce windows ai? daca vrei un antivirus bun, si care sa nu consume mult, iti recomand Microsoft Security Essentials, e foarte bun(mentionez ca merge doar pe windows 7, windows 8 il are deja). Sper a te-am ajutat. wave