| Cristiandeniss a întrebat:

Buna am intrat pe pagina de administrator ruter am vrut sa schimb adresa ip si am schimbat dhcp a fost 192.168.1.1 si acum este 192.168.0.1 si ma deconectat si numai merge ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Intra pe adresa pe care ai setat-o, sau da-i un reset la router (ai in spate un loc, impingi cu un ac, scobitoare etc sau ai chiar buton) o sa se reseteze si o sa revina la normal. Sau vezi din cmd>ipconfig pe ce adresa poti intra.