| Liviu97 a întrebat:

Am cumparat un router wireless TP-Link si am vrut sa il instalez. Pentru internetul meu, trebuie sa il instalez fara CD. Trebuie sa intru in browser si sa tastez 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 sau sa intru pe adresa http://tplinklogin.net. Ei bine, nu merge niciuna din astea trei. Ce ma sfatuiti sa fac ca sa instalez routerul?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te conectezi prin cablu de retea la router, wifi nu e configurat inca. Stii asta?

| RaduTN a răspuns:

1. Instalezi router-ul intr-un loc din casa, verifici fiecare cablu sa fie conectat corect.

2. Bagi firul LAN in router si apoi in calculator. Intrii pe un browser si tastezi la link "192.168.1.1". Alegi user si parola "admin" si ai acces la panoul respectiv.