| razvi250 a întrebat:

Am o intrebare. este buna aceasta placa video pentru gaming? Sau imi va merge GTA V? Placa Video: http://m.emag.ro/......DF45BMBBM/

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu prea, te trage foarte mult in jos. Pentru GTA V nici o sansa. Degeaba are 4 GB, e pe 128 de bit, si e deja invechit DDR3. Cauta una pe GDDR5 sau DDR5 cu macar 256 bit si minim 1 GB.

| Ineys a răspuns (pentru razvi250):

E acelasi lucru ca si cu cealalta.

| anonimguy3 a răspuns:

Ca si altii tu cazi in plasa faptului ca placa aia are 4GB VRAM, dar de fapt e foarte slaba. GTA V va merge pe placa aia video avand in vedere ca e destul de bine optimizat dar si resul PC-ului trebuie sa fie pe masura lui GTA V.

| Dragos636 a răspuns:

Cauta una cu DDR5 de minim 1 gb. Este una pe eMAG: gtx 750 2 gb vreo 600 lei. Depinde de cat dispui.