| Alasia a întrebat:

am o nelamurire. Mi'am instalat Age of Empires The Conquerors. Cu Daemon Tools, imagine bla bla. L'am instalat si cel simplu, si am intrat in joc. unde trebuia sa fie iarba, erau niste punctulete rosii foarte suparatoare, iar la apa, era ceva cu mov si nu mai stiu ce. Nu puteam sa ma uit la el din cauza culorilor foarte deranjante. L'am dat jos, si l'am mai instalat odata. Si acum, cand intru in joc, unde ar trebui sa apara meniul, se vad doar niste linii albe, negre si gri, cum apare pe un televizor alb'negru stricat. Care e problema? Oare sa fie de la laptop? E prea puternic procesorul sau e stricat jocul? Totusi am descarcat unul si de pe alt site, si tot asa facea. Care e problema? si se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca era foarte puternic procesorul era si mai bine. Daca ai componente puternice nu dauneaza, fac numai bine atat timp cat sunt de calitate buna. Poate fi de la placa video sau RAM.Mai ales daca nu ai cerintele jocului.E ceva legat de grafica.Cred ca e de la placa video.Roaga un prieten sa incerci jocul pe PC-ul lui si daca nu face asa e de la laptop.
Asigurate ca ai cerintele minime recomandate
Asigurate ca placa video/RAM-l/CPU-ul functioneaza asa cum ar trebui sa o faca si ca nu se incalzesc(CPU si placa video).

| Alasia explică:

Indeplineste cerintele nu'i problema aia. am 8GB de rami si 750 GB la hard. procesor Intel core i3. nu cred ca e de la asta