| tonic11 a întrebat:

am o placa video Ati Rdeon 4650.Eu joc Assassin's Creed Brotherhood si imi merge putin sacadat.Eu vreau sa-mi iau o placa Ati Radeon 6750. Daca iau aceasta placa, imi va mai sacada jocul la fel sau va merge la perfectie?

4 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca placa ta video nu are nimic.Si eu ma joc la Medium Assassin's Creed Brotherhood si imi merge bine cu fps 30-35 am un Intel Core 2 Duo E 7300 si 2 GB Ram si se misca la perfectie!

| florin1979 a răspuns:

Salut uite aici o comparatie intre ele http://www.hwcompare.com/5629/radeon-hd-4650-512mb-vs-radeon-hd-6750-1gb/ ca sa te lamuresti mai bine, scrie pe google can you run it si apoi cauti acolo jocul tau si vezi daca ruleaza cu ce ai tu in calculator! daca ai nelamuriri, scrie pe privat:)

| VadMelodii a răspuns:

Nu este din cauza placii video, dar da, e cam veche si trebuie schimbata. Procesorul poate este mic cu o frecventa mica, si poate ai putin RAM. Uite cam ce iti recomand eu : minimum 4 GB RAM, un procesor minimum Intel i5 Quad-Core si o placa video MSI N465 GTX TWIN FROZR II.winking Sper ca te-am ajutat.

| EduardEdy1 a răspuns:

Salut! Eu te invatsa treci la o placa video Geforc de 1 gb si iti va merge bine de preferat Geforce 210 de 1 gb (placa aceasta o am eu si imi merge nfs shift la grafica cea mai mare perfect) si costa doar 260 lei. Bafta!