| nedan1999 a întrebat:

am o problema.nu de mult mi-am luat un laptop dell inspiron n5010 sau 15r (((((3 GB RAM, intel core i3 M350 4x2.26 ghz, placa video ati mobility radeon HD 5470)))). cand normal temperatura CPU-ului este de 50 de grade celsius, cand intru pe net sau ascult muzica trece de 60(ceea ce nu este bine), iar cand ma joc, dupa 10-15 minute ajunge peste 100 de grade si la un moment se inchide.am incercat speedfan dar nu gaseste ventilatoarele.va rog ajutati-ma cu un soft sau ceva pentru a-l tine rece

2 răspunsuri:
| robyxcool1 a răspuns:

Pai...cam greu jos la baza are ventilator da.trebuie sal pozitionezi itrunfel incat se te poti juca pe el dar nici sa nu mai se incalseasca de genu pe pat daca nu merge nai ventilator si trebuie sa til pui

| nedan1999 explică:

Aaaa,si inca ceva. oriunde il pun se incalzesete(masa, in poala)