| vladmircea a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare, am 4gb ram Kingmax drr3-frecventa 1333 si vreau sa mai pun inca 4bg dar nu sunt identici si am vazut 4bg ddr3 tot 1333 kingstone hyperX, sunt compatibili? am placa de baza Asrock H61M, si aici nu gasesc, care e diferenta intre hyperX si kingstone normal?
http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VS/?cat=Memory

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Daca ai 4 Gb pe un slot inseamna ca placa de baza suporta minim 4 Gb pe slot si mai poti pune inca 4. Daca cea care o ai are 1333 Mhz mai suporta inca una cu aceeasi frcventa. Daca pui una cu frecventa mai mica ele vor lucra amandoua la frecventa mica. Daca placa suporta mai mult poti pune si una cu frecventa mai mare. Si placa ta suporta si 1600 Mhz dar vor lucra amandoua la 1333 Mhz.

2 răspunsuri:
| vladmircea explică:

Mulțumesc, seria ai firmă deci nu contează nu?