| CheetahQueen a întrebat:

Am sters contul mea de Google(gmail), dar daca ma uit acum in dreapta sus inca imi apare acea adresa de gmail-stiti voi ai...@gmail.com.Ce pot sa fac si va rog spuneti-mi cum pot sa sterg contul de google cu istorie cu tot definitiv. va rog sper ca m-ati inteles.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

AccountKiller este un site web care ne poate ajuta ca sa ne stergem contul nostru de pe Skype, Facebook, Windows Live, Twitter, Hotmail, MSN Messenger si Gmail Habbo, iTunes. Intra aici http://www.accountkiller.com/en/ click pe casuta de la care vrei sa-ti stergi contul ->urmeaza pasii.
Pentru Gmail da click pe -> Delete gmail account (penultima casuta)
Pentru cont Google da click pe -> Delete google account (este pe randul 2) se sterge tot, inclusiv istoricul de navigare dar nu si cel din browser.

Daca mai ai nelamuriri lasa un reply!
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| CheetahQueen explică (pentru neluL):

Multumesc mult pentru ajutor! Insa am o mica neclaritate:am citit undeva ca cei de la Google iti pot asculta pana si conversatiile telefonice, ca au acces la datele tale si la locatia ta, la ce ai cautat pe internet etc... Daca nu m-ai am contul de Google imi mai poate fii vazuta locatia sau tot ce am enumerat mai sus? Poate par mai prostuta, dar tehnologia nu e punctul meu fortebig grin

| neluL a răspuns (pentru CheetahQueen):

Da ai dreptate.Chiar daca nu mai ai contul google si nu folosesti un server proxi tot poate fi vazuta locatia ta.Alte date nu se vad. Citeste aici
http://www.tpu.ro/......ca-datele/
si
http://www.tpu.ro/......-adrese-s/

| CheetahQueen explică (pentru neluL):

Am vazut ca in primul link spui acolo ceva:View, enable or disable web history.E vreo problema daca eu nu am am facut asta inainte sa imi sterg contul si doar am dat pe "Inchideti complet contul si toate serviciile si informatiile asociate cu acesta"? Si app: ce e un server proxi?big grin

| neluL a răspuns (pentru CheetahQueen):

Nu e problema.
Un proxy server este un computer care intermediaza solicitarile unui client. Proxy serverul se foloseste, de exemplu, pentru a face anomim un client (cer sa accesez un anume site, dar in fapt site-ul este accesat de proxy server, care pune apoi la dispozitia clientului informatia ceruta). Proxy serverul poate si grabi accesul la informatii, atunci cand retine informatii in cache.
Mai exact, proxy-ul permite accesul la internet al userilor conectati in LAN. Userul cere cu ajutorul browser-ului de Internet o anumita pagina proxy-ului, iar acesta trimite cererea in internet. Pagina receptionata este remisa catre utilizatorul care a lansat cererea, astfel, utilizatorii nu mai sunt expusi atacurilor directe din internet si pot iesi in internet printr-un singur IP public.