| Limonada a întrebat:

Buna am un volan "Genius Vibration speed wheel 3" a mers foarte bine dar nu l-am folosit de multa vreme azi cand l-am bagat in pc am observat ca trage spre dreapta daca il tin drept masina merge spre dreapta si asta la orice joc...de unde credeti ca e probema? Calculator, volan sau programele volanului?

Răspuns Câştigător
| 0veX a răspuns:

La tine ii o problema cu calibrarea. Daca ai driverul instalat du-te la Control Panels, Hardware and sounds (sub el View Devices and Printers).

Daca ti instalat corect ar trebui sa fie acolo volanul tau.
Iti sugerez sa intri pe el la configuratii sau propietati (vezi si tu incearca toate variantele daca nu merg cu click dreapta pe el) si ar trebui sa ai acolo ceva re-calibrare sau ceva de genu.

Odata rezolvat n-o sa mai ai problema asta si o sa iti mearga bine.
Am si eu volan, alt tip, si mai patesc si eu de astea.

Calibrarea ajuta. Foloseste'l!

1 răspuns:
| Donn4All a răspuns:

Asa ma patit si eu sipana la urma era el de vina se stricase acum fa si faza cu calibrareadaca nu schimbal ca minehappy