| BlackDream08 a întrebat:

Buna am vazut aceasta problema la multi cu videoclipurile care sacadeaza si filmele multi au spus driverele sunt de vina alti sistem vechi, altii flash player invechit, mentionez ca am un laptop Acer E1-522 placa video 512 mb, 4 gb de ram procesor dual core de 1, 4 culmea pe youttube imi merge acceptabil si pe hd dar filmele online merg sacadat.......alte variante de rezolvare va rog?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le poti reda pe internet explorer in HD fara intreruperi, browserul e de vina chrome la scurt timp nu face fata iar pe mozila firefox merge cel mult in 720p fara sacadare. Cand merge rau pe internet explorer e nevoie de reinstalarea windowsului si cel putin la 2 ani se face reinstalarea acestuia pentru un uz lejer, impecabil.

| BlackDream08 explică (pentru mgtow):

Ideea este ca leptopul este nou la fel si windowsul am incercat orice.deja nu mai stiu ce sa fac.pe un alt calculator mult mai vechi merg bine.nu stiu ce sa cred.si pe cel vechi folosesc mozilla.

| mgtow a răspuns (pentru BlackDream08):

Vezi videoclipurile in hd pe IE dar e mica diferenta intre 720 si 1080p ori alegi mozilla

| BlackDream08 explică (pentru mgtow):

Folosesc mozila.bine sincer problema mea e legata de filme.si sunt player-e la care nu poti schimba claritatea.
si culmea am un pc mai vechi pe care merg.ma gandesc oare sa nu fie din cauza procesorului? Desi am incercat sa excud aceasta posibilitate deoarece desi e mic merg jocuri destul de noi si filmele ar trebui sa fie un fleac!

| mgtow a răspuns (pentru BlackDream08):

Nu e procesorul.