| doarClauDiu a întrebat:

as vrea si eu sa tiu cum as putea sa imi maresc viteza ( adica sprintul) vreau sa alerg cat mai repede, daca se poate si un program de antrenament sau alimentatie Multumesc foarte mult!

1 răspuns:
| anamary a răspuns:

Pai,in primul rand cu antrenament:
-cam 30-60 min/zi(dar IN FIECARE ZI) ar fi suficiente ca sa ajungi la viteza dorita.In momentul in care ai atins viteza dorita...nu mai e nevoie sa faci in fiecare zi, dar trebuie sa te antrenezi ca sa te mentii.
-inainte sa alergi, fa putina incalzire(alergare pe loc, etc)
ALIMENTATIE:
-inainte de antrenament, multe fructe si sucuri de fructe naturale.
Funda?