| dactic600 a întrebat:

Buna cand eram mic ma jucam un joc care imi doresc foarte mult sa il rejoc si nu stiu cum se cheama.as dorii sa ma ajutati cu un nume de joc legat de descrierea care o sa o pun aici. 1jocul avea o icoana cu planeta terra 2 jocul avea un tip gen pharaon si slugi care construia case ca sa distrug alti faraoni.eu tot timpul eram cu culoara albastra si inamcii erau la fel ca mine numa ca erau galbeni rosii si verzi si trebuia sa le distrug satul 4 mentionez ca nu are legatura cu desertul deoarece eram pe o portiune gen insula cu copaci care trebuiau distrusi ca sa faci baraci de une ieseau alte slugi. mai era un timp gen popa care putea vrajii inamicii sa ii trasforme in slugi albastre. mentionez ca faraonul avea un bat galben care il tot lovea de el. jocul e destul de vechi ma jucam pe la 7 ani (cred) si grafica e slabuta si chiar mi-as dorii sa aflu cum se cheama.

1 răspuns:
| Ionut_Dan_1998 a răspuns:

Presupun ca zici de Empire Earth! 1, 2sau 3 cred ca exista si 4.