| alexandero a întrebat:

Buna cand pornesc metin 2 ro si vreau sami deschid si al doilea mi se restarteaza PC de ce? dau Funda! ( metin 2 ro noul pach)

Răspuns Câştigător
| Ionut4Jesus a răspuns:

Salut in primul rand...
Rezolvare => Instalarea WINDOWS SP3 ( NU FOSOSITI SP2 sau SP1 doar SP3), WINDOWS 7, WINDOWS VISTA, LINUX, MAX --> problema aceeasta apare in general uitlizatorilor windows xp 2000 sau sp 2, dar nu va panicati daca aveti aceasta eroare si nu aveti vreun CD windows XP SP 3 pe acasa sau alte windows-uri mai evoluate, ci puteti proceda in felul urmator --> faceti UPDATE la windows ( Pe google cautati UPDATE SP 2 TO SP3 ) daca nu e din cauza asta desi garantez eu ca aceasta este probelma, incearca sa instalezi -> DirecX, Video Driver, C++ 2010, Net FrameWork 4.0 client profile

Si o solutie daca va merge...
Pasul 1: Rulati "Regedit" Mergeti la Start -> Run, scrieti "regedit" si apasati enter

Pasul 2: Faceti o copie de rezervă la registrul tău (doar in cazuri grave)

Pasul 3: Explorati la "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Windows"

Pasul 4: Modifica valoarea de "CSDVersion" de la "0x00000200" (SP2) pentru Windows XP SP3 de valoarea "0x00000300" (poti edita cu Notepad)

Pasul 5: Inchide registry editor

Pasul 6: Reporniti

Sper ca va este de Folos!
(http://www/ionut4chat@yahoo.com)

3 răspunsuri:
| shhhs a răspuns:

Buna
incearca metoda asta:
http://orademetin.blogspot.ro/......rt-la.html

| pisicutablue a răspuns:

Buna intrebare si mie mi se intampla la fel poate ca are un virus de la downladare
chiar este o problema serioasa daca gasesti un raspuns sigur anuntama si pe mine plz

| ionut4chat a răspuns (pentru pisicutablue):

Buna, la descarcare daca o faci dupa siteurile oficiale
ex:
http://www.metin2.ro/main/download
nu apare nici un virus => dar trebuie sa ai rami compatibili
mediu: 512mb
tare: 1gb - nu e prea tare dar e destul de bun pentru a rula Metin2...
Success!