| MineIsLikeABridge a întrebat:

care sintre urmatoarele placi video sunt mai bune pentru gaming, in general pentru jocuri first person shooter :
http://www.mediadot.ro/......-3x-rev-20

http://www.mediadot.ro/......-2x-dvi-oc

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

A doua din 2 motive foarte mari:
are mai multe procesoare stream
are mai multi biti

| CM7YRE a răspuns:

Dintre cele 2, ceva mai buna ar fi radeon-ul. Totusi, pentru un maxim de performanta iti recomand nVIDIA. Oricum, ai libertatea de a alege ce doresti.

| buzucan a răspuns:

Decizi singur daca citesti articolul asta. sper sa nu fie prea tehnic, dar raspunde la cateva chestii de baza ale placii video: http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| MineIsLikeABridge explică (pentru buzucan):

Pai nu e vorba de asta, ma pricep si eu un pic, dar nVIDIA ofera o calitate mai buna a imagini, dar nu la rezoluti gigantice cum mi-ar placea mie. Cea de la amd ofera 384 biti si 3gb ram, deci se descurca mult mai bine pe rezoluti mari, si aicea nu ma prea pot decide, rezolutie mare vs rezolutie medie...

| buzucan a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Ce inseamna rezolutii mari pentru tine? eu am un 570 gtx de la nVIDIA 1.28 gb si 320 biti si se descurca excelent cu 2 monitoare full hd, 3800x 1200

| MineIsLikeABridge explică (pentru buzucan):

Ok, scuze, ai dreptate, dar sa dau si eu un raspuns mai corect : am ales amd-ul ca imi place mai mult, oricum mai am multe de invatat. Ms mult pentru ajutor si implicare happy.