| teos3445 a întrebat:

Cum creez o familie (copii) în jocul the sims? Jocul este descărcat de pe magazin play...

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ca sa creezi o familie in The Sims, trebuie ca personajul tau sa se afle intr-o stransa relatie (pe care o construiesti treptat) cu un alt partener din joc (fie dintre membrii casei tale, fie din vecinatate).
Pentru a procrea sau adopta un copil, trebuie sa atingi nivelul 3 de romantism (cu partenerul ales) si sa fii la level 11 ca experienta in joc. Diferenta intre a face si a adopta un copil este ca, in procesul de adoptie, poti alege sexul bebelusului.
Poti creste un copil, indiferent de relatia pe care o construiesti (cu parteneri de sex opus sau de acelasi sex).
Desi nu poti avea grija propriu-zis de el (ca pe adulti), cel mic va capata experienta de viata daca te joci cu el in fiecare zi (nu e exclus sa creasca mai repede din aceasta cauza).