| anonim_4396 a întrebat:

Buna,cum pot adauga memoria RAM la placa video ati radeon 4250?
help pls, demult tot caut ceva dar nu gasesc...

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu poti. degeaba cauti. VRAM sunt integrati in placa video, nu poti adauga nimica; trebuie sa schimbi toata placa. Daca vrei sa scoti mai mult din placa ta video, poti sa'i faci un overclocking, dar iti pierzi garantia si e posibil sa-ti arzi placa pe termen lung. nu ma intreba cum se face, ca habar nu am. daca ai jocuri care merg sacadat, rezolvi cel mai usor adaugand inca o placuta de RAM de 1 GB sau mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa ceva nu se poate.Una este memoria RAM(placutele de rami respective) si alta este placa video.Sunt 2 lucruri total diferite.
Noroc.

| Cosmotel a răspuns:

4250 e placa integrata, nu?
acum depinde ce memorie Ram ai. daca ai destula, ai putea sa incerci sa-ti mai extinzi memoria placii video din bios. dar nu-ti recomand.

| bosshori a răspuns (pentru Cosmotel):

Am 4gb ram, oare si procesorul trebuie mai bun?
am procesor amd athlon 2 p360...

| Cosmotel a răspuns (pentru bosshori):

E bunicel. dar trebuie sa intelegi ca nu-i un calculator pentru jocuri. eu m-am obisnuit cu greu cu ideea asta. un laptop cum ti l-ai luat asa il ai. doar rami daca-i mai pui si sa-i schimbi placa video daca-i dedicata. daca-i integrata, cam asta-i...