| PinkDea a întrebat:

Buna
Cum se numeste "programul" acela care daca il ai la telefon poti sa intri pe internet daca stai langa un calculator cu internet?
2) (pentru cei cu telefoane Sony Ercsson w600) Sony Ercisson are acel program? Trebuie sa fac ceva conturi prin telefon sa sa ma pot connecta pe net prin acel program?

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Cred ca te referi la conectare prin WLAN (internet wireless).
Unele telefoane au acest mod de conectare si nu este un program anume, este doar metoda de conectare de care dispun unele telefoane (gen infrared, Bluetooth, 3G, EDGE, GPRS).
Este ca la laptopuri, cand poti sa te conectezi la hot spot de internet wireless.

Modelul Sony Ercsson w600 are WLAN, deci nu poti sa il conectezi asa la internet.
Singura modalitatea de a conecta acest telefon la internet este sa activezi o optinue de pe cartela Orange/Vodafone/Cosmote (depinde care il folosesti)