| anamaria1932 a întrebat:

daca cumpar un playstation 3 nou din magazin e modat? daca nu cat costa sa il modezi? se merita sa-l iau din magazin sau de la altcneva? avaantaje dezavantejebig grin dau funda:d

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca-l cumperi din magazin nu o sa fie modat. Partea buna e ca o sa ai garantie si daca se-ntampla ceva ti-l repara, partea proasta e ca o sa trebuiasca sa cumperi jocuri originale.
In functie de cat de nou e ps-ul sau soft-ul lui, o sa vezi cat te costa modarea. Daca dai multi bani acolo, si pe parcurs dai de vreun joc ce necesita alta versiune de soft, s-ar putea sa-l mai modezi iar. Si o sa trebuiasca sa-ti cumperi dvd double layer de 8 gb sa-ti suporte jocurile.
Ai avantaje si dezavantaje in ambele variante.Eu recomand sa-ti iei unul nou sa mergi pe cumpararea jocurilor, o sa fie mai putina bataie de cap.
Alege-ti ce model vrei:
http://bit.ly/1fdQama
recomand eMAG, daca nu-ti place poti returna produsul. Ia un mode lcu 500 GB.

| anamaria1932 explică (pentru CM7YRE):

Dar la unul sh modat cum imi dau seama daca e bun etc?

| CM7YRE a răspuns (pentru anamaria1932):

Testeaza ceva jocuri pe el sa vezi cum se comporta, niste controllere.