| anonim_4396 a întrebat:

De curând mi-am luat un notebook pentru scoala/proiecte, dar vreau sa ma joc și league of legends pe el dar nu știu dacă o sa meargă, având în vedere ca nu e un laptop de gaming. Menționez ca ma mulțumesc și cu 25 30 de fps și ca nu e principala "sursa"pe care ma joc, doar din când în când pe el, în principal având pcul. Va las link aici https://www.pcgarage.ro/......me-silver/

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Se pare ca laptopul e suficient de puternic sa porneasca LOL. Te poti astepta la 20~30 fps in combat.

| Alexuţ02 a răspuns:

Cred că merge în 30-35 FPS având în vedere ce îţi cere la low... îţi las mai jos :
CPU: Info
CPU SPEED: 2 GHz processor (supporting SSE2 instruction set or higher)
RAM: 1 GB RAM (2 GB of RAM for Windows Vista and newer)
OS: Windows XP (Service Pack 3 ONLY), Windows Vista, Windows 7, Windows 8, or Windows 10
VIDEO CARD: Shader version 2.0 capable video card
FREE DISK SPACE: 8 GB

Mult noroc, o să-ţi meargă, sper că te-am ajutat big grin