| 8paulica a întrebat:

De mult timp m`am stresat sa instalez un wireless, pentru ca nu am mai facut`o pana acum... Dar azi, victorie, caci l`am instalat.Folosesc internetul pe PC prin wireless.Doar ca nu stiu cum sa transmit netul prin wireless si la lapotp. Funda pentru raspunsul corect( sa imi explicati in pasi - si am Windows 7 p PC si XP p laptop tongue )

Răspuns Câştigător
| Piciul a răspuns:

Salut.
Semnalul Wi-Fi il iei de la un router? sau de la un switch?
Conteaza mult!
Ok la router trebuie configurat!
Pe laptop ai placa wi-fi?
daca da dupa ce configurezi routerul cauti reteaua cu laptopul si te conectezi la ea...
am descris in mare aici daca nu reusesti... cauta`ma...te voi ajuta mai mult