| KrokoKing a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop Asus. Initial nu imi mergea netul si pana la urma am gasit un driver pentru wireless, l-am bagat pe stick si am facut internetul sa mearga. Singura problema e ca nu stiu de unde sa iau celelalte drivere..am incercat si cu magic driver si cu genius...rezultatul : reinstalez de doua ori windows-ul intr-o zi angry
Ajutor!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu te descurci lasa-mi modelul laptopului si sistemul de operare instalat de tine si 32 sau 64 bit,

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Cu windows update ai incercat? Daca ai incercat si nu merge, intrii pe site-ul Asus, cauti produsul tau, si descarci driverele, la fel ca pentru orice alt laptop.

| KrokoKing explică (pentru AdrianDihoricescu):

Am incercat cu windows update si nu merge, iar la ei pe site iti cer sa-ti inregistrezi produsul si pentru asta trebuie sa stiu pe langa modelul laptopului si un nenorocit de cod care nu si care e "0" si care e "O" si data de cand l-am cumparat.cea mai mare idiotenie pe care am intalnit-o. Deci fara sa-l inregistrez nu pot sa fac nimic. Jeguri de oameni.

| K0sti a răspuns (pentru KrokoKing):

Unde ai vazut tu ca trebuie sa-l inregistrezi? Daca nu esti in stare sa faci diferenta intre 0 si O, e grav! Nu mai blama oamenii degeaba pentru naivitatea ta! Ia uite: http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=en&type=1

Ai trei optiuni mari si tari! Va da producatorul ca la copiii de gradinita si degeaba! Nu sunteti in stare sa descarcati niste amarate de drivere!

| Adrian0102 a răspuns:

Salut,daca ai cont de f.i.l.e.l.i.s.t descarca de acolo SamDrivers cauta ultima versiune daca nu cautal pe net probabil o sa il gasesti sa il downloadezi si de acolo.Programul are in jur de 6 Gb iti cauta si iti instaleaza driverele foarte usor.Si eu am avut o problema de gen mai demult.