| ReZiSTorr a întrebat:

Buna dimineata! Merge gta 4 pe urmatoare configuratie? Procesor AMD Athlon x64 dual core 4000+ 2, 1 ghz, 2GB RAM si placa video Ati HD 5450?

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Nu iti va merge jocul, dar nu te ingrijora, le poti juca pe urmatoarele:
1. Masini: NFS (Underground, 2, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2).
2. Sandbox: Minecraft, Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Call of Duty ( 1, 2), CS 1.6, CS Source.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2010).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca: Contract Wars, Uber Strike, Red Crucible 2, Rush Team, CS Portable (exista si pentru android), The West, Goodgame Empire, Grepolis, si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome. Funda?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu o sa-ti mearga. Daca ai face un upgrade placii video si ai mai pune minim 2gb de ram pe acel sistem, l-ai putea rula foarte bine. ( buget 320 lei )

Bft!

| ReDoNe2910 a răspuns:

Pentru joc iti trebuie minim:
-x64 bit
-4 GB Ram
-2.6 GHz(pentru ca 0.5 ghz foloseste calculatorul pentru a intra pe browser si altele)
Si o placa video mai buna
Sper ca am fost de ajutor