| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Imi dati si mie niste jocurii gen WolfQuest ceva in care esti un animal?

2 răspunsuri:
| Slolly a răspuns:

Fly like a bird 3- Esti o pasare intr-un oras/sat/insula si iti poti face un cuib, un ou pe care il clocesti si aperi din care iese un puiut pe care trebuie sa il hranesti si pazesti de alte pasari. Apoi puiul creste si pleaca pe drumul luihappy E nasol ca ai doar 5 vieti dar e fainut jocul pana te plictisesti de el. Nu trebuie instalat, tot ce trebuie e unity web player.
I, predator- Un joc realistic, creeat de AnimalPlanet. Sunt mai multe episoade:
AntilopaVsGhepard-Aici esti ori antilopa
ori jaguar.Cand esti antilopa te pune mascul intodeauna, niciodata femela. Cand intri pe server esti mascul si ai o femela dupa tine. Trebuie sa bei apa, sa pasti ca sa traiesti. Fugi rapid si sari ca o atilopa.Scopul jocului e sa iti faci un grup cat mai mare de femele. Sa iti explic cum aduci noi femele in grup: una ti-o dau ei, apoi dupa ce pasti mai mult vine inca una, pe restul trebuie sa le castigi in lupta cu alt mascul. Acele femele se tin scai dupa tine, trebuie sa le aperi de jaguar, sail impungi cand ataca una si sa fugi rapid nelasand vriuna in urma ele fug dupa tine mereu.
Mai poti fi ghepardul, trebuie sa vanezi antilope, sa le omori si mananci ca sa supravietuiesti, si sa bei apa evident.
LeuVsBivol-Asta e mai plictisitor, pentru ca e mai greu de supravietuit ca pradator si nu intra prea multa lume...Cand esti leu, te pune ba leu ba leoaica si trebuie sa vanezi un bivol. Dar bivolul te impunge odata si mori deci e mai nasol.si cand esti bivol traiesti singur, pasti, bei apa, te bati cu altii si nici nu trebuie sa teaperi, dai un click si au ucis leul...
RechinVsFoca-Cand esti foca trebuie sa te ridici la suprafata si sa iei cate o gura de aer ca sa supravietuiesti, si cand esti la suptrafata sa te uiti la barci, te duci la una care are navod, sari in plasa si mananci pestii. Fugi de rechin care cauta sa te manance si de alte foci cu care te pot ataca si cand esti rechin omori foci.
Toate astea le iei de pe site la animal planet. Unii mai au o varianta cu ursi polari despre care nu am ce sa iti zic pentru ca nu stiu. Jocul nu e virusat daca il iei de pe site la animalplanet. E foarte realst, fiind facut de cei ce au studiat animalele astea in mediul lor natural, si nici nu arata ca la desenele animate, mie imi place jocul cu antilopele cel mai tare, daca vrei sa incerci da-mi mesaj sa iti zic cateva trucurihappy

| kata123_9771 a răspuns:

Joaca JAWS esti un rechin.