| Predoi_Nicoleta_1981 a întrebat:

Buna imi puteti spune si mie cum pot sa imi pun o poza de coperta la youtube? Am incercat foarte multe poze dar niciuna nu merge imi zice ca trebuie de 2000 pixeli sau ceva de genul MA puteti ajuta va rog? Fundahappy

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

O aduci la dimensiunea asta 2560 x 1440 px sau chiar mai mica dar sa respecte reperul. Aici ai toate dimensiunile din pagina youtube https://support.google.com/youtube/answer/2976827?hl=en

| andreisandu28 a răspuns:

Salut!
La coperta de la youtube trebuie poze in format 2560 x 1440.