| Anonim7890 a întrebat:

Buna imi spune si mie de ce la jocuri imi cere programul directx 9 si video card drivers?

1 răspuns:
| Magnifico a răspuns:

Cu alte cuvinte fie nu ai driverele instalate (daca iti vere video card drivers atunci nu le ai instalate) fie trebuie sa fai un update driverelor (daca iti zice bad video card drivers atunci ai nevoie de ultimele modele de drivere pentru acea palca video).
Cat despre directx probabil ai o versiune mai veche, iar jocurile din prezent necesita un directx ceva mai nou, in cazul tau 9 (gasesti pe internet, la fel ca si pentru driverele placii video).

Bafta!