| gabitu1000 a întrebat:

Imi spuneti jocuri cu avioane? I afara de h.a.w.x 1si 2. Cel mai fain primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Un joc frumos cu avioanele este Il 2 Sturmovick Forgotten Battles (e pentru PC)

-ai multe misuni pe care sa le desfasori in aer.
-ai mai multe modele de avioane folosite prin razboaiele mondiale sau cel putin cu ceva timp in urma
-trebuie sa dobori inamici, ai compania ta, poti fi si tu doborat la randul tau
-te poti da cu URSS sau Germania / USA, Finlanda si inca cateva natiuni (si fiecare are modelul propriu de avion).

Bafta!