| SuteTheKid a întrebat:

mi-ati putea recomanda 10 jocuri (PC) pentru sora mea de 10 ani? Cu un nivel de violenta sau injuraturi cat de redus (fara perversiune). Un joc Open World nu GTA si nici Metin ceva bun pentru a intra in "viata de gamer" (preferabil moern, adica peste 2005). NU Mario, Sonic, Bomberman.

Răspuns Câştigător
| denis30 a răspuns:

Tmnt

| SuteTheKid explică (pentru denis30):

Nu e rau, eu unul o sa-l incerc. Insa mai astept sa vad si alte raspunsuri, daca nu primesc altele mai bune iti dau tie fundita.

10 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Viata de gamer rolling on the floor ai spus-o ma. Ati dat si voi de 2-3 jocuri de pe un tracker si va credeti mari gameri.

| SuteTheKid explică (pentru Jorah):

Mai, "Timberlake" de Romania, Eu am dat un model de jocuri! Stiu si am jucat clar mult mai mult de cat (decat) tine. Nu te mai da mare! Daca vrei sa raspunzi macar ajuta-ma!

| Jorah a răspuns (pentru SuteTheKid):

Eu nici nu m-am dat gamer, ti-am explicat ca termenul ala l-ai folosit gresit, te dai gamer? nu esti oricate jocuri ai juca tu.winking

| SuteTheKid explică (pentru Jorah):

"Timberlake" gamer-ul este persoana care joaca, testeaza si si intereseaza de jocuri.
Si de ce mi-ai mai raspuns daca ori cum raspunsul a fost inutil?!
Apropo termenul era bine folosit.

| Jorah a răspuns (pentru SuteTheKid):

Timberlake? esti atat de redus mintal incat il incurci pe ratatu asta cu jb? Si nu ma lua ca ai pus ghilimele ca nu tine.

Sa revin, daca sorta a inceput sa joace mario, e gamer, misto atunci. =d>

| MytzaMytz a răspuns:

In viata de gamer trebuie jucate cele mai mari jocuri din lume, dar e greu de inteles ce e ala "gaming" de fapt, oricum, pentru 10 ani si ow eu zic:
Barbie
Atata po sa zic ca nu exista alt joc fara injuraturi etc si open world, si ca sa intri in "viata de gamer" trebuie sa te joci toate genurile de jocuri, oricum doar barbie iti pot recomanda, altele mai sunt:
4story
shaya
KO Online
dar sunt cam grele, oricu, baftawinking

| SuteTheKid explică (pentru MytzaMytz):

Multumesc pentru raspuns, dar na Barbie deja e cam prafuit, copiat si in plus il gasesti oriunde. La 4story, shaya, KO Online sunt toate cu acelasi gameplay, seamana cu Metin. Mie imi trebuia un joc gen GTA, nu GTA, unul cam ca si Minecraft dar cu o grafica si un gameplay avansat. Ori cum, multumesc.

| SuteTheKid explică:

Fratilor ma refer un joc de unde sa inceapa, fiecare gamer a avut niste jocuri de incepu. Eu unul am avut Starcraft, Doom, COD 1 etc.