| Kanames a întrebat:

Buna putei sa-mi spuneti daca aceste componente se potrivesc si daca sistemul e bun? Procesor Intel® CoreTM i5 3550 IvyBridge, 3300MHz, 6MB, socket 1155, Box
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX550, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI, PCI-E
Memorie Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP HyperX
Blu
Placa de baza Gigabyte Z68AP-D3, socket 1155
Sursa Corsair CMPSU-600CXV2 600W, ATX2.3

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da, se potrivesc, dar placa de baza e cam scumpa si placa video cam slaba pentru un i5, mai bine ia o placa de baza mai ieftina si o placa video mai buna cu ar fi amd 6870. de exemplu http://www.emag.ro/......pH61MA-D3V si http://www.pcgarage.ro/......n-coupon/.
De HDD n-ai nevoie?

| Kanames explică (pentru Zangetsu):

No am deja

| Kanames explică (pentru Zangetsu):

Da acesta nu-i mai bun Placa video Sapphire AMD Radeon HD 7770, 1024MB, GDDR5, 128 bit, DVI, HDMI, PCI-E raspunde repede plz

| Zangetsu a răspuns (pentru Kanames):

E cam la acelasi nivel cu 6850, deci mai slaba decat 6870. dar face parte din generatia noua si consuma mai putin curent si se poate face overclock la ea mai bine.

| Kanames explică (pentru Zangetsu):

Scuze de deranj iar dar acestea Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX560 si Placa video Gainward nVidia GeForce GTX 560 sunt mai bune decat ce miai arata?