| Robert_9758 a întrebat:

As dori sa va intreb ce parere aveti despre configuratia aleasa de mine pentru un pc de gaming

Placa de baza Gigabyte Z68P-DS3, socket 1155

Carcasa Floston ATX, Midi Tower, 500W, Neagra, WINNER

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT430, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI-I, HDMI, PCI-E

Cooler Procesor DeepCool Iceedge Mini FS compatibil Intel/AMD

HDD Western Digital Caviar Blue KX, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3

Procesor Intel® CoreTM i5-2500K SandyBridge, 3300MHz, 6MB, socket 1155, Box

Memorie Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (kit of 2)
As mentiona ca bugetul ar fi cam de 2500 Lei

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Daca ai putea spune si bugetul, ti-as putea spune una.

Ai putea sa te orientezi dupa GTX 460, GTX 550, AMD 6850, sunt mai scumpe ce-i drept, dar vei vedea si diferenta.

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Sistemul e echilibrat in mare parte, dar daca zici ca-l vrei pentru gaming, placa video va trage sistemul in jos pentru ca nu e pe masura procesorului care e foarte puternic.O alta chestie ar fi HDD-ul, cred ca ai vazut si tu cat de mult s-a scumpit [ de fapt toate s-au scumpit mult] si as zice ca nu merita achizitia unuia pana nu revin preturile la normal[daca].Un HDD pe acasa n-ai?

| Robert_9758 explică (pentru Bogdanux):

Imi poti recomanda o placa video?

| Bogdanux a răspuns (pentru Robert_9758):

Daca ai putea spune si bugetul, ti-as putea spune una.

Ai putea sa te orientezi dupa GTX 460, GTX 550, AMD 6850, sunt mai scumpe ce-i drept, dar vei vedea si diferenta.

| CataC a răspuns:

Salut
La placa video s'ar putea sa ai probleme, in rest pare ok.
Mai adauga si o sursa daca nu vine cu carcasa, nu m'pauc acum sa o caut eu pe net, si o unitate optica, gasesti dvd-writer la 1 mil.
Bafta

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Placa video e muci nu te ajuta in gaming!

| Robert_9758 explică:

Aha un hdd am pe acas cred ca de 320 si dvd-writer am