| Amaliax18 a întrebat:

Buna seara, am o nelămurire și m-as bucura dacă as primi un răspuns. Am primit un mail de la o adresa necunoscuta care îmi da la dispoziție 48h fiind vorba despre un keylogger in care zicea ca dacă nu trimit 1000$ îmi va posta tot ce am in laptop spunând ca a avut acces la toate parolele conturilor, fișierele și pozele din laptop. Am primit mailul azi însă fișierele le am șters acum vreo 3 săptămâni. Ar fii șanse sa recupereze pozele și clipurile șterse și din coșul de gunoi? Din câte m-am informat e imposibil sa aibă acces la ce e in laptop. Mi a spus ca îmi are toate datele și le va trimite la toate contactele, precizez ca la sfârșit de mail erau afișate toate parolele in josul paginii dar erau parolele folosite la jocurile video și parola de la mail, nu cea de la Facebook sau insta cum zicea ca le are. Și era și un printscreen cu poza de fundal a laptopul. Nu știu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă intrebarea la care vrei răspuns e: "Ar fii șanse sa recupereze pozele și clipurile șterse și din coșul de gunoi?"

atunci, Da.

Dar să plătești chiar și 1 ban pentru "iertare", e o prostie